ДО ВАС ПРИЙШЛИ З ОБШУКОМ. ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ

ДО ВАС ПРИЙШЛИ З ОБШУКОМ. ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ

Обшук – найнеприємніша слідча дія, яка проходить на стадії досудового слідства. По-перше, як правило, обшук проходить раптово, по-друге до обшуку мало хто готується, саме тому він проходить в атмосфері психологічної напруги, яку правоохоронці використовують для досягнення своєї мети (підписати протокол обшуку, який прошов з порушенням без відмітки про зауваження).

Найголовніше, що ви повинні запам’ятати, що в першу чергу, Ви повинні повідомити про несподіваний візит своїм адвокатам. Чому в даному випадку виявляється вигідним, коли завчасно укладений договір з юридичною фірмою, тому що ви не прив’язані лише до одного адвоката, який може бути зайнятий в другому процесі, захворіти чи бути у від’їзді. В даній ситуації захистом ваших інтересів буде займатися штат професіоналів юридичної фірми.

Необхідно пам’ятати, що в даній ситуації кожна хвилина грає на користь клієнта, адже навіть готуючись до раптового обшуку, адвокатам знадобиться деякий час, щоб приїхати до Вас.

Згідно ст. 234 Кримінального процесуального кодексу України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майно, яке було добуто в результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді. Потрібно пам’ятати, що без даного документа, ви маєте право відмовити в проведенні слідчих дій.

Також необхідно пам’ятати, що якщо в даній ухвалі слідчого судді будуть допущенні помилки, орфографічні (невірно написаний номер приміщення чи вказана адреса та інше) це також є підставою для не допуску до обшуку.

В даній ситуації необхідно звернути увагу всіх служб і органів на порушення, які відбудуться слідчим, в такій ситуації буде доречним повідомити в управління внутрішньої безпеки про зловживання зі сторони слідства.

Найголовніше потрібно пам’ятати, що постанова слідчого судді не дає право співробітнику поліції вимагати віддати особові речі співробітників. Особисті телефони та інші пристрої зв’язку робітників, де проводиться обшук, в більшості випадків, вилучаються співробітниками поліції без достатніх підстав.

Таким чином, нахабна поведінка співробітника поліції дуже часто не має правової основи. Також пам’ятайте, що ухвала про проведення обшуку дійсна протягом одного місяця.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *