ПЕРЕВІРКИ ТА ОБШУКИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ

ПЕРЕВІРКИ ТА ОБШУКИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ

Найголовніше правило, яке повинен пам’ятати керівник підприємства, це те, що до обшуку та перевірки треба готуватися заздалегідь.

2015 рік був ознаменований масовими обшуками, яких зазнав бізнес, при цьому правоохоронці забували про процедуру, яка регламентує правила та порядок проведення даних заходів.

Особливість обшуків в Україні полягає в тому, що головною їх метою є блокування роботи бізнесу та як не дивно, в переважній більшості випадків – грабежі.

В практиці Юридичної Фірми “Мацко та Партнети” були неодноразові докази того, що в наслідку обшуків правоохоронців зникали цінні речі, грошові кошти та дороге обладнання.

Немає панацеї, яка зможе захистити Вас та Ваш бізнес від незаконних обшуків, перевірок. Але є деякі правила, котрі допоможуть Вам убезпечити Ваш бізнес та Ваші активи.

Правило №1

Пам’ятайте, що правоохоронці мають першочергову мету при проведенні обшуку – здобути всю наявну інформацію про Вас та Ваш бізнес. На допомогу Вам прийдуть послуги з видалення серверів.

Правило №2

В більшості випадків, правоохоронці проводять обшуки з порушенням встановленої законом процедури, заходять в приміщення і кабінети та не запрошують понятих. Все це робиться у зв’язку з тим, що в такому випадку буде можливість заволодіти майном або цінною інформацією про Ваш бізнес.

В такому випадку Вам допоможе завчасне обладнання Ваших приміщень системою відеоспостереження. Це звичайно призведе до певних витрат, але Ви в такому випадку будете впевнені, що незаконні дії з боку правоохоронців під час обшуків будуть зафіксовані.

Правило №3

Підготуйте морально Ваших працівників до можливих “наїздів” з боку правоохоронців. Як показує практичний досвід Юридичної Фірми “Мацко та Партнери” в 95% випадків проведення обшуків ані персонал, ані керівництво не були готові до них.

Підготовка персоналу може мати місце в тренінг-консультаціях, яка проводиться фахівцями в цій галузі.

Підготувавшись до візиту правоохороців заздалегідь, дає Вам перевагу в оскарженні незаконних дій осіб, які проводили обшук.

Правило №4

Попередні правила мали підготовчу мету. Тобто, до фактичного моменту візита правоохоронців з обшуком та”наїздом” на Ваш бізнес.

Пам’ятайте, ніколи не надавайте відразу допуск правоохоронцям для проведення обшуку або виїмки.

Будь-які слідчі дії, будь то обшук чи виїмка, здійснюються виключно на підставі рішення слідчого судді. Як правило, правоохоронці поспішають в цій справі і як наслідок допускають багато граматичних помилок, які можуть бути підставою для недопущення “візитерів” до обшуку або виїмки. Також це може бути підставою для визнання доказів недопустимими в подальшому.

В практиці Юридичної Фірми “Мацко та Партнери” були випадки, коли в визначеннях слідчих суддів допускали неправильне написання адреси (номер дому або приміщення, номер квартири та інше), осіб, які підлягали обшуку і т. д.

Правило №5

Максимально затягуйте час для того, щоб дати можливість прибути на місце адвокатам або представникам юридичної фірми, яка Вас обслуговує

Також при здійсненні “наїзду” з боку правоохоронців пам’ятайте, що незаконні вимоги Ви не зобов’язані виконувати, як би погрожуючи вони не звучали з боку здіснюючих обшук.

Мобільні пристрої, які є Вашою приватною власністю, Ви можете тримати при собі. Це Ваша власність, яка захищена Конституцією та Законами України. Тому на вимоги правоохоронців негайно відати їм мобільні телефони, Ви їм можете запропонувати відібрати їх силою, наврядчи вони цього захотять, так як це поставить під сумнів всю процедуру обшуку.

Правило №6

Максимально залучіть увагу суспільності та медіа, чим більше розголосу Ви надасте цієй події, тим більше популярності здобудуть конкретні правоохоронці, які вдавалися до свавілля під час обшуків, вони цього не полюбляють, повірте.

 Правило №7

Як правило, при “наїзді” правоохоронців на бізнес вони використовують завжди своїх понятих. В даному випадку доцільно ставити питання про їз заміну, так як є підстави їм не довіряти, у зв’язку з тим, що правоохоронці дають їм накази що і як робити.

Усі зауваження під час “наїзду” на Ваш бізнес Ви повинні відображити в протоколі. Більш того, обов’язково вказати в ньому, як правоохоронці порушували процедуру обшуку, а саме: одноосібно заходили в обшукуване приміщення та знаходились там, не допускали адвоката, не виконували заміну понятих та інше.

Це короткий перелік правил, які повністю Ваш бізнес не захистять від нападу правоохоронців, але полегшать пережити слідчі дії, які досить часто порушують Ваші права та інтереси.

Ви повинні запам’ятати єдине правило, що як би добре ви не орієнтувалися в законодавстві, свою безпеку та безпеку Вашого бізнесу ви повинні довіряти фахівцям в цій галузі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *