ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ДОКАЗИ В КРЕДИТНИХ СПРАВАХ

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО ДОКАЗИ В КРЕДИТНИХ СПРАВАХ

Докази в цивільній справі, особливо в кредитних спорах це основа, втім, як і основа будь-якої іншої справи в сфері адміністративного, цивільного, господарського або ж кримінального права.

Згідно ч. 1 ст 57 Цивільного процесуального кодексу України доказами є будь-які фактичні данні, на основі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, які обґрунтовувають вимоги та заперечення сторін, а також обставин, які мають відношення до вирішення спору.

В свою чергу докази поділяються на належні та допустимі. Реалізація цього принципу дуже важлива в кредитних спорах, у зв’язку з тим, що банк, фінансова установа чи коллекторська компанія обґрунтовує свої вимоги доказами, котрі найчастіше є недопустимими.

Чималу кількість справ, особливо пов’язаних з кредитними спорами, Юридична фірма “Мацко та Партнери” виграла за рахунок відсутності належних та допустимих доказів.

Вивчення кожного листка кредитної справи дозволить експертам компанії зробити висновок, чи були подані докази чи ні, чи є вони належними та допустимими в даній категорії спору, чи ні.

Згідно ст. 1054 Цивільного кодекса України, по кредитному договору кредитор зобов’язується надати кредит позичальнику в порядку та на умовах встановленому в договорі.

В кредитному спорі особливу увагу треба приділяти наступному:

  • Яким чином кредитор визначив порядок видачі кредитних коштів за умовами договору.
  • Який порядок був в дійсності.
  • Чи відповідає спосіб видачі кредитних коштів, способу, визначеному кредитним договором.
  • Які докази підтверджують порядок видачі кредитних коштів відповідно договору та чи відповідають вони фактичній видачі.

Варто звернути увагу, що порядок видачі іноземної валюти позичальникам – фізиним особам, врегульований великим комплексом нормативно-правових актів, в тому числі наказами та роз’ясненнями Національного Банку України, розібратися в котрих можливо тільки експерту. Адже, зрозуміти текст нормативного документу – мало, треба використати його в справі та в конкретних правовідносинах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *