ЯК УНИКНУТИ РЕЙДЕРСЬКИХ АТАК

ЯК УНИКНУТИ РЕЙДЕРСЬКИХ АТАК

Чим успішніший Ваш бізнес, тим цікавішим він стає для рейдерів, тим більша ймовірність того, що Ви можете зіткнутися з рейдерськими атаками.

Рейдерська атака сьогодні не повинна асоціюватися з людьми спортивної статури та бейсбольними битами.

Рейдерство здобуло досить інтелегентну форму привласнення бізнесу. Саме тому, Юридична Фірма “Мацко та Партнери” звертає Вашу увагу на необхідність аналізу статутних документів з метою зменшення можливості рейдерських атак.

Найбільш розповсюджений спосіб роботи рейдерів починається з банального кримінального переслідування, тим більше в умовах тотальної корупції в нашій державі це не потребує особливих зусиль.

Наступним етапом в рейдерській атаці на бізнес може стати судовий розгляд та рішення суду яке почнуть виконувати силовим методом за допомогою осіб вдягнених у камуфляж. На сьогоднішній день цей спосіб є найбільш розповсюдженим.

Але, бувають і випадки, коли рейдери використовують не грубу силу, а псевдоюридичні важелі – аж до підроблених рішень суду.

Можна виділити декілька правил, які допоможуть Вам уникнути рейдерських атак, а в деяких випадках гідно їх зустріти.

Правило №1

Будьте уважні під час вибору юридичної фірми, яка буде вести Ваші справи. Ви повинні повністю довіряти їй, так як вона буде мати доступ до Ваших статутних документів та знати всі нюанси Вашего бізнесу.

Правило №2

Подумайте про безпеку, при цьому безпека повинна бути не тільки у вигляді фізичної сили – охорони, у випадку необхідності. Безпека повинна бути і в сфері захисту персональних даних, захисту комерційної таємниці, бізнес потоків та інформації. Експерти Юридичної фірми “Мацко та Партнери” допоможуть Вам обрати необхідний напрямок безбеки бізнесу.

Правило №3

Забезпечуйте себе тільки надійним персоналом. Багато хто направляє людину в компанію для того, щоб він служив інформатором та отримав доступ до певних відомостей.

Правило №4

Необхідний контроль та звіт дебіторської заборгованності. Прострочена заборгованість є підставою для її скупки рейдерами у третіх осіб та пред’явлення шляхом стягнення через суд або через початок процедури банкрутства.

Правило №5

Проявляйте активність. Активна PR-компанія, що акцентує увагу на тому, що підприємство активно співпрацює з різноманітними суспільними організаціями, ЗМІ і т. п., може стати додатковим захистом бізнесу, адже рейдери не полюбляють галасу у ЗМІ.

Правило №6

Проводьте юридичну експертизу договорів. Рейдери, як було помічено раніше, стали більш винахідливими у спробах привласнення майна та бізнесу, саме тому вони вдаються до формально-юридичних підстав, недоопрацювань договорів, неуважності контрагентів, які в наслідку використовують це в своїх цілях.

Бізнес повинен бути юридично грамотним, тоді ваші активи будуть у безпеці.

Та запам’ятайте головне, якщо ви будете готові до найгіршого варіанту розвитку подій, то у випадку рейдерської атаки Ви її переживете, в іншому випадку – є ймовірність того, що ви можете залишитись без бізнесу та активів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *