Одеська міська рада та Міськзелентрест тандем порушників?

Одеська міська рада та Міськзелентрест тандем порушників?

Багато хто з нас відмовляється реалізувати своє конституційне право на захист у суді, що в свою чергу формує певні стереотипи, коли органи державної влади або органи місцевого самоврядування зневажають Ваше право і порушують його ще з більшим задоволенням.

Досить поширеною є ситуація, коли органи місцевого самоврядування разом із своїми комунальними установами та управліннями, використовують своє посадове становище з метою спричинення певних проблем та труднощів суб’єктам господарювання.

Вказана діяльність прямо суперечить положенням ст. 4 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» де закріплений принцип, що місцеве самоврядування здійснюється за принципом законності.

В статті 19 Конституції України закріплено, що Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Саме повноваження, а також їх межі і визначають законність тих чи інших дій посадових осіб. Не для кого не буде секретом, що в разі вчинення дій посадовою особою органу державної влади або місцевого самоврядування, вони є незаконними.

Мова в даному випадку піде про відоме Комунальне Підприємство «Міськзелентрест».

Для довідки, Комунальне Підприємство «Міськзелентрест» створене Одеською міською радою у 2009 році. Навіть відповідно до затвердженого статуту в своїй діяльності керується нормативно-правовими актами органів місцевого самоврядування і чинного Законодавства України (посилання – http://omr.gov.ua/ua/acts/council/23052/). Саме додержання діючого законодавства посадовими особами цього підприємства створеного Одеською міською радою і стало приводом для звернення до суду за захистом свого порушеного права.

Всі розуміють, що сьогодні вкрай важко здійснювати господарську діяльність, особливо, якщо ця діяльність пов’язана із веденням ресторанного бізнесу та ще й в перлині Чорного моря – в місті Одесі, а особливість здійснення цієї діяльності припадає на літній сезон, коли збільшується не тільки наплив туристів та відпочиваючих, а також і усілякого роду контролюючих органів, які надаючи посвідчення Одеської міської ради починають звинувачувати у вчиненні тих чи інших порушень, або ж посилаються на недодержання правил, які часто самі не знають.

Вивчаючи такі ситуації, розумієш, що Микола Гоголь в комедії «Ревізор» та інших своїх творах де зачіпав питання державних чиновників, описував реальні події, які нажаль є актуальними  сьогодні.

Чому? Тому що представники органів місцевого самоврядування в багатьох випадків приходять до суб’єктів господарювання із поглядом «Ревізора».

Саме так і було і в нашому випадку. В Юридичну Фірму «Мацко та Партнери» звернувся клієнт, на якого було складено припис, в порядку ст. 152 КпАП України, де посадова особа КП «Міськзелентрест», встановила своїм професійним поглядом, «СУХОСТОЙ» (частина сухого дерева), який знаходиться на прилеглій території де здійснюється господарська діяльність Клієнта, про що зазначили у приписі. Інспектор в подальшому запропонувала звернутися в екологічну інспекцію, розробити технічний висновок і дозвільну документацію, після чого звернутися в КП «Міськзелентрест»  для укладання договору на зрізання «СУХОСТОЯ», сплатити кошти і т.д.

Досі не ясно, як вони знайшли «СУХОСТОЙ», однак стало зрозуміло, що потрібно захищати своє право у суді.

Багато хто скаже, що набагато легше та дешевше погодитися із тим, що придумає «Ревізор», аніж витрачати час та кошти на правову допомогу і відстоювати свої права у суді. Але, насправді, проблема полягає саме в тому, що ми відмовляємося захищати свої права, які гарантовані Конституцією, тим самим створюємо думку про безкарність дій посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування.

Незаконний припис був вчинений посадовою особою КП «Міськзелентрест» наприкінці квітня і лише в кінці вересня ЮФ «Мацко та Партнери» разом із Клієнтом визнали дії посадової особи протиправними. Майже п’ять місяців боротьби не минули даремно.

Ключовий момент в цій перемозі відіграла воля Клієнта, який вирішив твердо та чітко, що за свої права треба боротися.

Надалі наводиться текст рішення суду, який публікується лише з однією метою – перемагає той, хто бореться.

P.S. В разі, якщо ви постраждали від неправомірних дій органів державної влади або ж органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб, прохання направити свої звернення на адресу law.matsko@gmail.com

Керуючий Партнер ЮФ “Мацко та Партнери”

В.В. Мацко 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *