Суд з банком – не забудьте про давність

Суд з банком – не забудьте про давність

Сьогодні більшість фінансових установ користуються тим, що правова грамотність населення знаходиться на низькому рівні

Саме тому, більшість позовних заяв, які подаються банківськими установами сьогодні мають таке слабке обґрунтування доказами. Саме тому важливо в кожній справі по кожній вимозі перевіряти відповідність та обґрунтованість тим чи іншим доказам.

Безперечно, важливе значення має безпосередньо ставлення Феміди до оцінки доказів, з’ясування фактичних обставин справи, визначення належних та допустимих доказів.

Але в будь-якому разі сторони по справі, в даному випадку відповідачі, повинні перевірити як законність вимог так і строк пред’явлення таких вимог.

Однією проблемою для багатьох позичальників є так звані «карткові кредити», коли Банки  роздарювали кредитні картки, а іноді навіть надсилали поштою, з метою збільшення обсягу продаж.

Але, настають часи, коли банки починають згадувати, що їм потрібно стягнути заборгованість, і як показує практика вони це згадають з пропуском позовної давності.

Відповідно до ч. 1 ст. 256 Цивільного кодексу України позовна давність – це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.

Цивільний кодекс України визначає позовну давність як:

  • Загальну позовну давність (встановлюється у три року)
  • Спеціальну позовну давність (скорочене або більш тривала порівняно із загальною позовною давністю)

Так наприклад,  відповідно до ч. 2 ст. 258 Цивільного кодексу України позовна давність в один рік застосовується, зокрема, до вимог стягнення неустойки (штрафу, пені), про спростування недостовірної інформації, поміщеної у засобах масової інформації, про переведення на співвласника прав та обов’язків покупця у разі порушення переважного права купівлі частки у праві спільної часткової власності та інше.

Відповідно до частин третьої і четвертої статті 267 ЦК України позовна давність застосовується лише за заявою сторони у спорі, зробленою до винесення рішення. Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено стороною у спорі, є підставою для відмови в позові.

В кредитних спорах, які виплавають з договір споживчого кредиту суд самостійно застосовує позовну давність, але на маю думку важливо подати відповідну заяву з метою приєднання до матеріалів справи, оскільки Феміда, інколи, буває сліпою не тільки в переносному сенсі, а і в прямому, нажаль.

Але, в нашій справі, Феміда вирішила спір відповідно до вимог як процесуального так і матеріального права.

Володимир Мацко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *