Вищий господарський суд зруйнував сподівання Банків

Вищий господарський суд зруйнував сподівання Банків

Всім відомо, що сьогодні банки, як зграя вовків, точніше шакалів, котрі намагаються як можна більше з’їсти здобичі – позичальників. Усе заради банку – навіть зміни до цивільного законодавства, а тепер докладніше  Сьогодні наша економіка, перебуває в не найкращому стані. Цілеспрямована політика НБУ за згодою найвищих посадовців держави дозволили кожному відчути усі “переваги” всесвітньої економічної кризи. Багато родин в Україні не змогли виконувати зобов’язання за договорами кредитів. Як наслідок призвело до того, що багато родин залишилося без нещодавно омріяних квартир та автомобілів.

Банк почав займати позицію винищувача – позови банків щодо стягнення заборгованості задовольняють без будь-якої доказової бази, звертають стягнення у спосіб не передбачений чинним законодавством, що навпаки не можна сказати про позичальників. Усім відомо – суд, в більшості випадків, ігнорує вимоги закону, не звертає уваги на договірні порушення банківських установ, що як наслідок в позовній заяві позичальника, як споживача фінансової послуги суд відмовляє.

Але, деякі судді все-таки звертають на порушення матеріального та процесуального права з боку банків – відмовляють у позовах щодо стягнення, задовольняють позови про визнання кредитних договір недійсними, не укладеними тощо.

Саме тому, 04 листопада 2012 року набрали чинності зміни до Цивільного кодексу України, а саме було доповнено статтею 1057-1, яка зазначала наслідки недійсності кредитного договору (більш детально – Банківська проституція у законодавстві).

Зазначена стаття викликала чимало обговорень серед правників. А саме коли ж її треба застосовувати. Банки репетували – до усіх цивільних спорів щодо недійсності кредитних договорів, як до змін так і після, правники та судді дещо іншої думки були.

Саме тому,  вважаю, що зазначена норма може застосовуватися лише для тих правовідносин, які виникли після набрання чинності цього закону, а саме після 04 листопада 2012 року (стаття 5 Цивільного Кодексу України).

Юристи багатьох банків не поділяли зі мною цю думку.

Як і треба було очікувати 27 грудня 2012 року Вищий Господарський Суд України. у своєму інформаційному листі 01-06/1941/2012, поставив крапку у цьому питанні.

Відповідно до  п. 2 Інформаційного листа ВГСУ від 27.12.2012 р., зазначено, що за змістом приписів статті 10571 ЦК України господарський суд зобов’язаний вирішувати питання щодо накладення арешту на майно у випадках, передбачених частинами другою і п’ятою цієї статті ЦК України.

п. 4 4. Дія Закону поширюється на кредитні договори та договори застави, укладені після набрання ним чинності.

Ну що банкіри? Не вдалося?

 

3 коментарі

 1. Полностью согласен по поводу удовлетворения необоснованных исков и беспричинном отказе в удовлетворении исков должников.
  3 января получил решение касашки которое прокоментировать приличных слов не нашлось.
  К спору о признании договора поруки прекращенным (ч.4 ст.559 ЦК) ВССУ применил срок обращения в суд не 6 месяцев как чётко указано в статье, а 3 года (общий срок исковой давности) и на этом основании отменил решение киевской апеляции.
  К чему тут исковая давность понять не могу. Учитывая что ч.4 ст.559 говорит не об утрате права на судебную защиту, а о прекращении срока действия договора поруки.
  И это всё не смотря на разъяснение пленума ВССУ №5 от 30.03.2012 и рекомендаций ВСУ по результатам анализа судебной практики за 1 полугодие 2012 года.
  От решения в шоке!
  С понедельника если интерестно будет у меня на сайте: http://www.АДВОКАТ.org.ua

  1. Смотрите передачу “валютные кредиты” на vashepravo.dp.ua (архив, первая передача). Там – самое главное о проблеме валютных кредитов.

  2. Author

   Це може лише свідчити про рівень суддів та рівень апаратного врегулювання цивільних справ. Але, не варто давати можливості провадження такої практики.
   Вважаю, що необхідно сповіщати про всілякі судові рішення, які прийняті не на підставі закону, а на підставі статусу сторони по справі – Банку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *