Як коллетори іпотеку стягують

Як коллетори іпотеку стягують

Сьогодні ми знаходимося на завершальній стадії судово-кредитного буму, який запам’ятається нехтуванням національної Феміди в багатьох випадків вимог як матеріального так і процесуального закону

В попередніх статтях вже обговорювалася тема відступлення права вимоги, але доволі часто так звані «сумнівні компанії» з обмеженою юридичною правоздатністю та юридичною дієздатністю звертаються не лише з вимогами про стягнення заборгованості за договорами кредиту, а навіть звертаються з позовними вимогами про звернення стягнення на предмет іпотеки.

Але, коли позичальник дізнається про заміну кредитора? Як показує практика Позичальник дізнається про заміну кредитора у більшості випадків, не в той час коли безпосередньо відбувається відступлення права вимоги, а через певний час, коли отримує позов від нового кредитора.

Слід нагадати, що процедура заміни кредитора у зобов’язанні регламентована ст. ст. 512-519 Цивільного кодексу України.

Але, слід звернути увагу на той факт, що ці правовідносини також регламентовані і спеціальним законодавством, в разі укладання договору іпотеки, а саме законом України «Про іпотеку».

Так, відповідно до ст. 24 закону України «Про іпотеку»  відступлення прав за іпотечним договором здійснюється без необхідності отримання згоди іпотекодавця, якщо інше не встановлено іпотечним договором, і за умови, що одночасно здійснюється відступлення права вимоги за основним зобов’язанням. Якщо не буде доведено інше, відступлення прав за іпотечним договором свідчить про відступлення права вимоги за основним зобов’язанням.

Іпотекодержатель зобов’язаний письмово у п’ятиденний строк повідомити боржника про відступлення прав за іпотечним договором і права вимоги за основним зобов’язанням.

Правочин про відступлення прав за іпотечним договором підлягає нотаріальному посвідченню. Відомості про таке відступлення підлягають державній реєстрації у встановленому законодавством порядку.

Саме застосування положення цієї статті стало підставою відмови у задоволені позовних вимог ТОВ «Кей-Коллект» щодо стягнення предмету іпотеки (справа N 757/1397/13- ц).

Суд дійшов наступних висновків, що ТОВ «Кей-Коллект» не надав доказу на підтвердження обставин повідомлення спадкоємців боржника, про відступлення прав за іпотечним договором, у зв’язку з чим це є наслідком порушення процедури відступлення прав за іпотечним договори та наслідком передчасності пред’явлення позовних вимог.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *