ДЕЛЬТА БАНКУ ВІДМОВИЛИ В ПОЗОВІ

ДЕЛЬТА БАНКУ ВІДМОВИЛИ В ПОЗОВІ

Юридична Фірма «Мацко та Партнери» сьогодні отримало перемогу в суді по цивільній справі за позовом ПАТ «Дельта Банк» про стягнення заборгованості, якому було відмовлено в задоволенні позову про стягнення майже 900 000,00 грн.

logo MP_

За наслідками аналізу доказової бази та письмових доказів, юристи ЮФ «Мацко та Партнери» вибудовали правову позицію, де дотримувалися лінії захисту та доводили суду про відсутність допустимих доказів, які б підтверджували виникнення правовідносин за договором кредиту, а також відсутність доказів про розмір заборгованість.

Також ЮФ «Мацко та Партнери» в цьому ж процесі заявили зустрічні вимоги про припинення поруки, які судом були задоволені в повному обсязі.

Загальною рисою більшості кредитних договорів та договорів поруки є відсутність строку дії договору поруки. Вказівка про дію договору поруки до повного виконання зобов’язань боржником або поручителем не можна визначати як строк в цивільних правовідносинах.

Тому в цьому разі підлягають застосуванню норми частини четвертої статті 559 цього Кодексу про припинення поруки, якщо кредитор протягом шести місяців від дня настання строку виконання основного зобов’язання не пред’явить вимоги до поручителя.

Строк, передбачений нормою частини четвертої статті 559 ЦК України, є преклюзивним (припиняючим), тобто його закінчення є підставою для припинення поруки. У разі пропуску кредитором строку заявлення вимог до поручителя цей строк не можна поновити, зупинити чи перервати. Суд зобов’язаний самостійно застосовувати положення про строк, передбачений цією нормою, на відміну від позовної давності, яка застосовується судом за заявою сторін. Якщо поручитель поза межами строку помилково виконає уже фактично неіснуючий обов’язок, він може за своїм вибором вимагати повернення виконаного як безпідставно набутого кредитором.

Необхідно зазначити, що вказана правова позиція також висловлена і Верховним Судом України по справі 6-2662 цс 15.

Після отримання повного тексту рішення воно буде викладено на сайті з правовим обґрунтуванням.

Володимир Мацко

Керуючий партнер ЮФ «Мацко та Партнери»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *